Zwiększ wydajność instalacji fotowoltaicznych z mikroinwerterami HOYMILES

Mikroinwertery marki Hoymiles optymalizują jednostkową pracę każdego panelu fotowoltaicznego. Poprawiają również ogólną wydajność instalacji.

Jak działa mikroinwerter

Mikroinwerter fotowoltaiczny to urządzenie którego działanie opiera się na zamianie prądu stałego (DC)w prąd zmienny (AC). Głównym zadaniem mikroinwertera jest przetwarzanie prądu z każdego panela PV z osobna. W przypadku zabrudzenia lub awarii jednego z elementów systemu reszta paneli nadal dostarcza wymaganą ilość energii do całej instalacji.

Mikroinwertery najlepiej sprawdzą się w przypadku paneli ukierunkowanych na różne strony świata. Wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia istnieją zacienione obszary do których niedostatecznie docierają promienie słoneczne. Dotyczy to głównie dachów wielospadowych oraz tych o skomplikowanym układzie, a także, gdy panele montujemy w różnych częściach posesji. 

Zobacz przykłady takich instalacji

Fotowoltaika o mocy 6kW z mikroinwerterami Hoymiles

Instalacja PV 6kW w oparciu o mikroinwertery marki Hoymiles.

Na zdjęciu pokazujemy rozbudowę instalacji fotowoltaicznej. Wykorzystujemy mikroinwertery marki Hoymiles i panele fotowoltaiczne marki Trina Solar. Generator o mocy 6 kW. Na dachu wielospadowym zainstalowano łącznie 18 paneli ustawionych na trzech połaciach dachu od strony południowej, wschodniej i zachodniej.

Montaż paneli marki Ja Solar i mikroinwertery Hoymiles

Montaż bardziej skomplikowanej instalacji fotowoltaicznej z uwagi na fakt zlokalizowania konstrukcji gruntowej w pobliżu domu jednorodzinnego. Zastosowano niezawodne  mikroinwertery marki Hoymiles.

Montaż PV marki Ja Solar na gruncie obok domu jednorodzinnego
Bezpieczna instalacja fotowoltaiczna z mikrofalownikami Hoymiles na dwuspadowym dachu

Bezpieczna instalacja oparta o mikroinwertery na dachu dwuspadowym zakładu produkcyjnego 

Na zdjęciu pokazujemy inny przykład zastosowania mikroinwerterów HOYMILES seri HMT 2250 na dachu dwuspadowym. Panele PV zamontowane na stronie wschodniej i zachodniej zakładu produkcyjnego o łącznej mocy 45,39 kW.

Zastosowanie mikroinwerterów w tym przypadku było koniecznością

Widoczny cień na panelach powodują obieky które zacieniają ich pracę. Zastosowanie mikroinwerterów marki Hoymiles w tych warunkach jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Konieczność zastosowania mikroinwerterów

Znane rodzaje mikroinwerterów marki Hoymiles

 • HM-350,
 • HM-400,
 • HM-700,
 • HM-800,
 • HM-1200,
 • HM-1500,
 • HMT-1800-6T,
 • HMT-2250-6T,

Zastosowanie mikroinwerterów

 • W instalacjach on grid, czyli takich które posiadają połączenie z ogólną siecią energetyczną. Zapewniają szybkie dostarczenie energii elektrycznej w wybrane miejsce lub jej przesłanie do głównej sieci.
 • W systemie off grid działającym poza siecią główną są aby optymalizować zużycie energii  w okresie większego i mniejszego zapotrzebowania. Współpracują z magazynem energii.
 • Wspieranie gromadzenia i magazynowania energii.

Mikroinwerter czy falownik co lepsze?

Zarówno mikroinwerter marki Hoymiles, jak i tradycyjny falownik doskonale sprawdzają się w systemach fotowoltaicznych. Jednak są pewne różnice które warto przytoczyć, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Inwerter standardowy

W przypadku instalacji z jednym głównym inwerterem awaria bądź zabrudzenie jednego z ogniw powoduje obniżenie wydajności w całej instalacji fotowoltaicznej. Inwerter główny, jako że musi zasilać całą instalację PV posiada większą  moc niż pojedynczy mikroinwerter.

Mikroinwerter panelowy

Mikroinwenter w odróżnieniu od standardowego falownika połączony jest  z każdym panelem z osobna. Ewentualne uszkodzenie jednego z nich, nie obniży napięcia w systemie.  Ponadto mikroinwerter wykazuje dużo większą żywotność w stosunku do klasycznego falownika, ponieważ nie podlega aż takim obciążeniom. Dodatkowym plusem instalacji wyposażonej w mikroinwertery jest możliwość łatwego rozbudowywana instalacji fotowoltaicznej o kolejne panele w przyszłości.

Poznaj więcej zalet stosowania mikroinwertera

Mikroinwertery marki Hoymiles zalety:

 • Wyjątkowa wydajność dzięki indywidualnie działającym panelom,
 • możliwość łatwej rozbudowy systemu o dodatkowe ogniwa,
 • większe bezpieczeństwo, ponieważ mikroinwertery przekształcają prąd stały na zmienny bezpośrednio przy panelach nie przesyłają wysokiego napięcia na większe odległości,
 • dłuższa żywotność sprzętu,
 • większa niezawodność systemu.

Mikroinwertery firmy Hoymiles są zaprojektowane z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Po odłączeniu od zasilania prądu, w przypadku pożaru instalacja równoległa z mikrofalownikami może być bezpiecznie gaszona zwykłą wodą. Jest to istotna zaleta w porównaniu do standardowych inwerterów, które muszą być gaszone specjalnymi środkami gaśniczymi.

Czy są jakieś wady

Usytuowanie mikroinwenterów naraża je na działanie zmiennych warunków atmosferycznych deszcz, śnieg, wiatr oraz zmienne temperatury mogą wpływać na zmniejszenie ich żywotności. W przypadku awarii trzeba sprawdzić tyle mikroinwerterów ile paneli posiada instalacja fotowoltaiczna. 

Dla kogo mikroinwerter będzie odpowiedni?

Instalacja wyposażona w mikroinwertery to najlepsze rozwiązanie dla posiadaczy domów lub firm z nietypowymi kształtami dachów o różnym nachyleniu. To trafny wybór także dla tych którzy planują rozbudowę instalacji.

Dla kogo mikroinwerter będzie odpowiedni?

Jeśli zastanawiasz się czy, instalacja fotowoltaiczna wyposażona w mikroinwertery to wybór dla Ciebie, skontaktuj się z nami, udzielimy wszelkich koniecznych informacji.